Kort na de onthulling op de Consumer Electronics Show begin dit jaar, klonk het nog gedecideerd uit de monden bij Sony: we worden geen autofabrikant. Veel tech-reuzen hebben hun plannen voor een eigen EV voortijdig gestaakt, Sony maakt nu een tegengestelde beweging.

Het studiemodel van Sony, met de uitermate verrassende naam Vision-S Concept, telt 33 sensoren die de ADAS en elektrische aandrijflijn voeden met data over de omgeving. In Las Vegas begin dit jaar heette het nog een experimenteel ontwikkelingsplatform nu te zijn. Een half jaar later is het gearriveerd in Tokyo voor een uitgebreide serie testen op de weg.

Het studiemodel is gebouwd bij Magna Steyr in het Oostenrijkse Graz dat een bekende toeleverancier is voor onder meer de Duitse autowereld.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
21 april 2026
Omzet GPC stijgt 6,8 procent in Q1 2026
21 april 2026
DAS: Gevolgen drugsgebruik in het verkeer ingrijpend
21 april 2026
Independer: Tellerstand 1 op de 5 importauto’s is teruggedraaid
21 april 2026
Reiskostenvergoeding gunstiger dan accijnsverlaging – maar let op
Meest bekeken berichten
Recente reacties