Volvo Cars breidt de samenwerking met NVIDIA uit door gebruik te maken van NVIDIA Drive Orin in de nieuwe generatie zelfrijdende auto’s. De Volvo XC 90 wordt in 2022 als eerste voorzien van deze technologie.

Het gaat om zogeheten system-on-a-chiptechnologie, die met een rekenkracht van 253 terabewerkingen per seconde en de grafische verwerking het gebruik van Lidartechnologie mogelijk maakt, zoals die door Luminar wordt ontwikkeld, een andere technologiepartner van Volvo.

Highway Pilot

In 2022 zou dan de Highway Pilot, zoals de volledig autonoom rijdende functie bij Volvo heet, geactiveerd kunnen worden op de nieuwste generatie XC 90. Overigens werkt dat alleen maar op bepaalde aangewezen weggedeelten en als de omstandigheden dat toelaten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties