De tien grootste leasemaatschappijen van Nederland, gemeten naar wagenparkgrootte, zijn samen goed voor 77 procent van de totale Nederlandse leasevloot. In totaal telt ons land zo’n 800 leasebedrijven.
Dit blijkt uit cijfers uit de derde editie van de Aumacon Leasebedrijven Top 50, die maandag 23 oktober werd gepresenteerd. Voor automobielimporteurs en hun dealernetwerken is de leasesector erg belangrijk. Van het aantal nieuwregistraties nemen de leasemaatschappijen ruim 40 procent voor hun rekening.Leaseplan marktleider
Met een vloot van 147.000 leaseauto’s is Leaseplan veruit de grootste lessor in ons land. Tweede is Volkswagen Pon Financial Services met 110.500 auto’s. De derde plek is voor Athlon met 105.800 auto’s. Leaseplan, Pon Financial Services en Athlon zijn bovendien de enige spelers die een vloot met meer dan 100.000 auto’s beheren. Samen beheren zij 366.300 auto’s en zijn daarmee goed voor 56 procent van het door de top 10 beheerde zakelijke wagenpark van 653.800 stuks. Aumacon stelt de totale leasemarkt in op 848.300 personen- en lichte bestelauto’s.
Leaseplan, Pon Financial Services en Athlon zijn bovendien de enige spelers die een vloot met meer dan 100.000 auto’s beheren. Samen beheren zij 366.300 auto’s en zijn daarmee goed voor 56 procent van het door de top 10 beheerde zakelijke wagenpark van 653.800 stuks. Aumacon stelt de totale leasemarkt in op 848.300 personen- en lichte bestelauto’s.
 
				 
															