De ANWB maakt vandaag de Top10’s van zuinige auto’s openbaar. Daaruit blijkt dat het aanbod van deze voertuigen in Nederland snel toeneemt. Nieuwe modellen bezetten 15 van de 64 plaatsen. Ook zes bestaande modellen die al in de lijstjes voorkwamen zijn zuiniger geworden.

De klassen ‘middelgroot benzine ‘ en ‘groot diesel ‘ kennen een nieuwe koploper, respectievelijk de Lexus CT200h 1.8L Hybrid Drive en de Skoda Octavia 1.6 TDi Greenline. De Lexus rijdt volgens de Europese typegoedkeuring gemiddeld 1 liter op 26,3 km en de Skoda 1 op 26,3. In de klasse ‘klein diesel’ genieten nu alle modellen in de Top10 een belastingvoordeel.

Net als in 2010 hebben de ANWB en Stichting Natuur en Milieu ook een Top10 Stadsgebruik uitgebracht. In dit overzicht wordt gekeken naar het verbruik en de uitstoot van de auto’s bij gebruik in de bebouwde kom. De nummer één bezine in deze Top 10 is ook de Lexus CT200h 1.8L Hybrid Drive. In de dieselklasse neemt Smart Fortwo coupé CDI de leiding.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 december 2025
Best gelezen in 2025: RDW compenseert eigenaren kampeerauto
24 december 2025
Nieuw verkeersbord voor milieuzones
24 december 2025
Kennismaken met equipment in Koskamp Experience Center
23 december 2025
Eurorepar Car Service doneert aan Ambulance Wens
23 december 2025
Wat verandert er voor autobezitters in 2026?
23 december 2025
Autotaalglas Alphen aan den Rijn is verhuisd
Meest bekeken berichten
Recente reacties