Het opleggen van een alcoholslot als straf voor automobilisten die te diep in het glaasje hebben gekeken, wordt vandaag (donderdag) in een kort geding tegen het licht gehouden. Honderd automobilisten die een dergelijke beperking opgelegd hebben gekregen vragen de rechter om ontheffing.

Deze automobilisten vinden namelijk dat ze al strafrechtelijk zijn aangepakt en daarom niet nog eens extra moeten boeten in de vorm van een alcoholslot.

“Daarmee zijn ze dus dubbel gestraft en volgens de Hoge Raad is dat ongeoorloofd. Ook van de hoogste bestuursrechter mag het slot niet meer worden opgelegd, omdat de wettelijke basis ervoor niet deugt en volstrekt onevenredig is. Dat geldt voor nieuwe gevallen, maar wij eisen nu dat het ook voor oude gevallen opgaat”, stelt advocaat Mousa Ichoh in De Telegraaf.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties