Alcoholovertreders met een promillage van 1,3 of hoger krijgen vanaf mei volgend jaar een alcoholslot in de auto. Beginnende bestuurders krijgen het alcoholslot al als ze het promillage van 1,0 overschrijden, recidivisten vanaf 0,8 procent. Minister Melanie Schultz van Haegen van het ministerie Infrastructuur en Milieu heeft dat besloten, zo meldt De Telegraaf vandaag.

Het alcoholslot is een startonderbreker die wordt opgeheven als de bestuurder eerst een blaastest doet. Het promillage mag daarbij niet hoger dan 0,2 procent uitkomen.
De minister wil ook een behandeling opleggen aan verslaafde automobilisten. Met de maatregelen moet het aantal verkeersdoden waarbij alcohol in het spel is teruggedrongen worden.

Uit een internationale proef met het alcoholslot blijkt ook dat met een alcoholslot notoire drankrijders minder snel in herhaling vallen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
21 mei 2026
Deze allseasonband scoort het best onder EV’s
21 mei 2026
OSW ziet afnemende belangstelling voor tweedehands camper
21 mei 2026
Concurrentiepositie toeleveranciers onder druk
20 mei 2026
Brandbrief BOVAG over energiekosten
20 mei 2026
Renault ziet oplossing voor vastlopend stroomnet
Meest bekeken berichten
Recente reacties