Met een ultrakorte mededeling laten Renault, Nissan en Mitsubishi weten dat de alliantie van de drie autofabrikanten zal blijven voortbestaan.

“De afgelopen dagen hebben de Raden van Bestuur van Groupe Renault, Nissan Motor Co., Ltd en Mitsubishi Motors Corporation zich unaniem en met overtuiging uitgesproken voor het voortbestaan van de Alliantie. De Alliantie heeft in de laatste twintig jaar ongeëvenaarde successen behaald. Wij blijven dan ook volledig gecommitteerd aan de Alliantie”, zo luidt het complete persbericht.

Ghosn

De alliantie kwam behoorlijk onder druk te staan nadat topman Carlos Ghosn in Japan werd gearresteerd op verdenking van belastingfraude. Ghosn was naast topman van de alliantie ook ceo van Renault en directeur en bestuursvoorzitter van Nissan. Nissan heeft hem vorige week uit deze beide functies ontheven. Renault heeft Ghosn nog niet ontslagen, maar heeft wel Thierry Bolloré naar voren geschoven als plaatsvervangend ceo.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
9 januari 2026
Cockpitinnovaties Bosch op CES 2026
9 januari 2026
Kwaliteit gestuurd door data
Meest bekeken berichten
Recente reacties