De stichting 100% onderhouden lanceert met steun van Bovag een nieuw label voor auto’s die altijd onderhouden zijn volgens het boekje: 100%onderhouden.nl. Het wordt begin 2017 operationeel en moet waarde toevoegen aan occasionadvertenties van autobedrijven.

Per 1 januari treedt Anton Pluim (51), nu nog manager bij Bovag, in dienst als directeur om zorg te dragen voor de marktintroductie. “Ik geloof sterk in de kansen en ben ervan overtuigd dat dit label juist de beste autobedrijven verder gaat helpen om hun vakmanschap en meerwaarde te tonen aan nieuwe klanten.” Volgens Pluim hechten consumenten die op zoek zijn naar een gebruikte auto veel waarde aan betrouwbare onderhoudsinformatie. Aan die behoefte proberen autobedrijven (dealers en universelen) te voldoen. Ze doen dit door bijvoorbeeld onderhoudsboekjes te fotograferen en waar mogelijk ‘eerste eigenaar’ toe te voegen aan de informatie. Ook NAP-informatie en het Bovag-label wekken vertrouwen, maar daarbij gaat het veelal in algemene zin over het voertuig ofwel over het autobedrijf. Daarentegen wil 100% onderhouden inzoomen op de staat waarin een specifieke occasion verkeert.

Instructie

Autobedrijven die het label willen gebruiken, kunnen zich aanmelden als deelnemer van de stichting. Ze mogen dan na instructie en ondertekening van de spelregels vanuit hun eigen deskundigheid het keurmerk aan een auto toekennen. Daarbij staan ze wel onder toezicht van de stichting, die steekproeven neemt en klachten onderzoekt. Uitgangspunt voor de werkplaats zijn de onderhoudsschema’s van de voertuigfabrikant.

Onafhankelijk bestuur

De stichting 100% onderhouden krijgt een onafhankelijk bestuur, dat bestaat uit drie personen. De invulling is nog niet bepaald, maar er worden in elk geval ook mensen van buiten de autobranche geworven. De komende tijd moet ook helderheid ontstaan over een aantal praktische zaken, zoals normen voor de toepassing van het label (wanneer wel, wanneer niet), de verdere invulling van de website en de hoogte van de maandelijkse fee die autobedrijven betalen. Anton Pluim trad eind 1991 in dienst bij Bovag, als branchemanager truckdealers. De procedure over zijn opvolging is gestart.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
16 april 2025
Garagenetwerken AllParts groeien door
16 april 2025
Hiltermann optimaliseert met Vinacles voorraadfinanciering
16 april 2025
Alliance vergroot grip op aftermarket EV’s
16 april 2025
Nieuwe CEO LKQ Benelux-France bekend
16 april 2025
RODI 2024: zorgen over toekomstige winstgevendheid
15 april 2025
BOVAG doet formeel bod voor nieuwe cao MvT
Meest bekeken berichten
Recente reacties