Het laden van een elektrische auto is in sommige Europese landen gemiddeld duurder dan in Nederland. Consumentenorganisatie ANWB ziet deze zomer steeds vaker excessen en waarschuwt voor de kosten van een laadsessie die kunnen oplopen tot wel 480 euro.

ANWB bericht op zijn website over een klant die op een Franse camping een rekening van 480 euro gepresenteerd kreeg voor iets meer dan een dag laden. Daarbij werd slechts voor ongeveer 100 kilometer aan stroom geladen. Het bleek dat op deze laadpaal bovenop de kWh-prijs ook een tijdtarief werd gerekend van 0,30 euro voor elke minuut dat de auto aan de laadpaal stond. 

Verdienmodel

ANWB ziet dat met name laadpalen in de buurt van campings en hotels bedoeld lijken te zijn om te verdienen aan onwetende toeristen. Ze staan met name in Duitsland, Frankrijk en Oostenrijk. In bijna alle gevallen is het tarief per kilowattuur niet uitzonderlijk, maar worden hoge tijdsgebonden tarieven gerekend.

ANWB adviseert dan ook om altijd het tarief en de prijsopbouw van een laadpaal te controleren, via de app van de laadpasaanbieder, of de website van de exploitant van de laadpaal.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
15 september 2025
Autotechnicus Nick Joosten elfde in EuroSkills-finale in Denemarken
Meest bekeken berichten
Recente reacties