Op de Autosalon van Genève 2011 zijn gisteravond de top-drie finalisten van de zevende Wereld Auto van het Jaar-verkiezing aangekondigd. De prijzenregen beslaat vier categorieën, te weten: World Car of the Year, World Performance Car, World Green Car en World Car Design of the Year.

De Audi A8, BMW 5-serie en de Nissan Leaf zijn genomineerd als finalist in de categorie World Car of the Year. Fabrikant Ferrari heeft in de categorie World Performance Car success met de 458 Italia, Mercedes-Benz met de SLS AMG en Porsche is met de 911 Turbo finalist. De prijs voor de milieuvriendelijke auto (World Green Car) gaat dit jaar naar de BMW 320d Efficient Dynamics Edition, de Chevrolet Volt of de Leaf van Nissan. Tot slot zijn de Alfa Romeo Giulietta, de Aston Martin Rapide en de Ferrari 458 Italia één van de laatste drie kanshebbers op de titel World Car Design of the Year.

De voertuigen worden beoordeeld door een internationale jury, bestaande uit 66 autojournalisten uit 24 landen. De juryleden zijn door een commissie gekozen op basis van ervaring, geloofwaardigheid en invloed. De winnaars worden op 21 april bekend gemaakt op internationale autoshow van New York.

 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties