De Europese koepelorganisatie van autofabrikanten ACEA verwacht dat de Europese autoverkopen in 2017 minder hard zullen groeien als in 2016. Dat liet ACEA-president Dieter Zetsche gisteren weten bij de jaarlijkse receptie van ACEA in Brussel.

In 2016 groeide de Europese automarkt nog met 6,8 procent, met een totaalverkoop van 14,6 miljoen stuks. Voor 2017 verwacht ACEA slechts een groei van rond 1 procent. “Veel zal afhangen van de ontwikkeling op macro-economische omstandigheden en politieke ontwikkelingen”, aldus Zetsche, “maar we verwachten een stabiele markt. We roepen de EU dan ook op om haar inspanningen voor een eerlijke toegang tot de wereldwijde markt te continueren.” 

Emissietests

2017 wordt verder een belangrijk jaar op het gebied van emissietests. Er komt een geüpdatet laboratoriumtest voor het meten van de uitstoot van schadelijke stoffen en CO2 (WLTP), en de eerste stappen worden gezet op weg naar een nieuwe test om de uitstoot van schadelijke stoffen te meten onder werkelijke rijomstandigheden (RDE). “Beide zijn noodzakelijke maatregelen in het terugwinnen van het vertrouwen van consumenten”, stelde Zetsche, “maar moeten wel op de juiste manier geïmplementeerd worden.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
Meest bekeken berichten
Recente reacties