De raad van bestuur van Acea, de koepelorganisatie van Europese autofabrikanten, heeft Carlos Tavares benoemd tot president voor 2018. Carlos Tavares is directievoorzitter van de PSA Group, inclusief Opel.

Tavares ziet het als een van zijn topprioriteiten om een “ambitieus maar realistisch toekomstpad” uit te stippelen om CO2-emissies naar beneden te brengen. Daarnaast zet Tavares zwaar in op veiligheid en wil hij de concurrentiepositie van de Europese auto-industrie beschermen en verbeteren.

Zetsche

Tavares neemt het presidentschap over van Dieter Zetsche, topman van Daimler, die Acea heeft geleid in 2016 en 2017. De president van Acea wordt telkens voor een jaar gekozen en kan slechts één keer worden herkozen. Kandidaten zijn president, dan wel voorzitter van een van de aangesloten leden.

Renault-man

Carlos Tavares werkte tussen 1981 en 2004 voor Renault, daarna voor Nissan, om in 2014 te worden benoemd als directievoorzitter van PSA.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
29 mei 2026
Gekentekende voertuigen toch niet in opkopersregister
29 mei 2026
Arie Bast (58) overleden
29 mei 2026
Bosch breidt uit met onderdelen voor stuur- en ophangingssystemen
29 mei 2026
Eerlijkheid duurt het langst
28 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met TotalEnergies uit
28 mei 2026
CarProf sluit zich aan bij Alliantie Stop Verkeersongevallen
Meest bekeken berichten
Recente reacties