De Duitse toeleverancier Continental heeft zijn omzetverwachting van eerder deze maand naar beneden bijgesteld. Bijgevolg heeft het aandeel op de Duitse beurs DAX al meer dan 15 procent aan waarde ingeboet.

Op 2 augustus klonk het bij de bekendmaking van de halfjaarcijfers allemaal nog zo mooi: de verkoop was met 5,4 procent gegroeid tot een totaal van 22,4 miljard euro, de orderportefeuille was nog nooit zo goed gevuld en de winst kwam 4,3 procent hoger uit op 1,6 miljard euro.

Winstwaarschuwing

Op 22 augustus was alles anders. Continental waarschuwt voor een lagere verkoopverwachting, toenemende kosten en garantieclaims. De lagere verkopen komen volgens Continental voort uit een tegenvallende vraag naar onderdelen en banden vanuit de OE-markt. Dit geldt met name voor Europa en China. Continental gaat nu uit van een omzet van 46 miljard euro voor heel 2018. Op 2 augustus werd nog uitgegaan van een omzet van 47 miljard.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
14 november 2025
ADPA nieuw lid van SERMI
Meest bekeken berichten
Recente reacties