Plannen van grote steden als Parijs, Madrid en Athene om vanaf 2025 een rijverbod voor diesels in te stellen, zijn een ‘ecologische kortsluiting’. Ook is het een ongenuanceerde eendimensionale oplossing. Dat betoogde Rolf Bulander, bij Bosch eindverantwoordelijk voor de divisie Mobilty Solutions, vandaag tijdens het evenement Bosch Mobilty Experience 2017.

Een rijverbod voor diesels elimineert volgens Bulander “de bijzondere efficiency van zelfontbranders, technologie die nog hard nodig is voor de bescherming van het milieu. Bovendien wordt zo het ontwikkelingspotentieel van diesel niet benut.”

3,5 miljard

De politiek moet de creativiteit van de Bosch-ingenieurs niet onderschatten door een bepaalde techniek te bevoordelen of benadelen, stelde Bulander. Om er vervolgens op te wijzen dat het Bosch-concern jaarlijks ongeveer de helft van zijn totale R&D-uitgaven (zeven miljard euro) besteedt aan milieu- en grondstoffenbescherming.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
14 oktober 2025
Claro neemt Carwash Maastricht over
14 oktober 2025
Autoscout24: Occasionprijzen blijven dalen
14 oktober 2025
Sunny Cars: EV wordt nauwelijks verhuurd
14 oktober 2025
Top 10 leasemaatschappijen ongewijzigd
14 oktober 2025
Het nieuwe DNA van de werkplaats bepaalt de toekomst van de aftermarket
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
Meest bekeken berichten
Recente reacties