De Europese Commissie heeft een voorstel klaar om ABS vanaf 2017 verplicht te maken voor motoren met een cilinderinhoud van meer dan 125cc. Bosch heeft met de ABS 9 systemen voor het eerste een aparte reeks voor motorfietsen ontwikkeld. De negenserie is half zo zwaar en groot als zijn voorganger.

"De ABS 9 systemen voor motorfietsen zijn de kleinste ter wereld", zegt Dr. Werner Struth, voorzitter van de Bosch Chassis Systems Control divisie. "Hiermee willen wij constructeurs aanmoedigen om dit levensreddende veiligheidssysteem in alle motorfietsen met hydraulische remmen te installeren." De grootste automobielvereniging in Duitsland, Adac, beloonde het nieuwe systeem al met een Gelber Engel Award in de categorie innovatie en milieu.

Hoewel het eerste antiblokkeersysteem in een motorfiets al in 1988 werd geïnstalleerd, is slechts zestien procent van de nieuw geproduceerde motorfietsen in Europa uitgerust met dit veiligheidssysteem, dat is slechts een op de zes motoren. In personenauto’s is ABS sinds 2004 standaard. Bosch produceerde in 1994 zijn eerste ABS voor motoren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 april 2026
‘Je hebt geen auto van een ton nodig om lol te hebben’
14 april 2026
Samenwerking Vrooam en PHE zichtbaar in formulelandschap
13 april 2026
BASF Coatings-tool voor schadeherstel krijgt TÜV-certificering
13 april 2026
Eerste Changan-dealer in Nederland geopend
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
Meest bekeken berichten
Recente reacties