Autofinanciers, die zijn aangesloten bij de Vereniging van Financieringsondernemingen in Nederland, geven met ingang van 1 september geen 0% leningen meer aan consumenten.

Deze wijziging is mede op verzoek van de Autoriteit Financiële Markten tot stand gekomen. Bij autofinancieringen voor consumenten wordt geregeld gebruik gemaakt van zogenaamde 0% leningen. De kosten die aan de financiering van de auto zijn verbonden, vormen een belangrijk deel van de totale automobiliteitskosten voor de consumenten. Lage rente kan eraan bijdragen dat de totale kosten minder worden. Tegelijkertijd kan financiering met een rente van 0% rente het beeld oproepen dat aan de financiering geen verplichtingen zijn verbonden.

De AFM heeft haar zorgen daarover kenbaar gemaakt bij de VFN. “Aan geld lenen zijn verplichtingen verbonden. Een rentetarief van 0% sluit minder goed aan bij dit gegeven”, stelt Bert Reitsma, secretaris van de VFN.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 maart 2026
Liqui Moly introduceert velgenreiniger Premium
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
5 maart 2026
Olieplas droogt op,maar nu nog even niet
4 maart 2026
Robert van Barneveld nieuwe directeur MahaExplora
4 maart 2026
Continental zegt vaarwel tegen kolen en zware stookolie
4 maart 2026
In dit grote Europese land zijn in februari 2026 slechts 12 benzineauto’s verkocht
Meest bekeken berichten
Recente reacties