Drie op de vier Nederlanders gelooft dat de elektrische auto de komende tien jaar een toekomst heeft. Toch is slechts drie procent van de Nederlanders van plan als volgende auto een elektrische auto te kopen.

Dat blijkt uit een onderzoek dat iVOX op vraag van Bosch bij 1.000 Nederlanders liet uitvoeren. Het hoge prijskaartje van een elektrische auto en het geringe rijbereik blijven voor vele Nederlanders een struikelblok. Een overgrote meerderheid van de Nederlanders (68 procent) kiest voor een benzineauto als volgende auto en nog eens 8 procent overweegt een benzinehybride aan te kopen.

De auto blijft het meest gebruikte privé-vervoermiddel: 72 procent van de respondenten neemt om zich te verplaatsen meestal de auto. Iets minder dan een kwart van de Nederlanders (23 procent) gebruikt het vaakst de fiets. Bij de vrouwen loopt dit zelfs op tot 27 procent. Op de derde plaats van meest gebruikte voertuigen staat de elektrische fiets met 4 procent. In 2011 was dit nog 2,6 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
Meest bekeken berichten
Recente reacties