Tien teams van studenten binden eind maart de strijd met elkaar aan, in de Audi Autonomous Driving Cup, met als inzet de titel ‘Beste autonoom rijdende modelauto’. Het team dat de meeste punten scoort, wint 10.000 euro. De runner-up krijgt 5.000 euro, de derde prijs bedraagt 1.000 euro.

Audi organiseert hiermee de eerste Audi Autonomous Driving Cup, die uitsluitend toegankelijk is voor studenten op het gebied van computerwetenschap en elektrische of mechanische engineering. Tien teams nemen het tegen elkaar op in het Audi museum mobile in Ingolstadt. “Onze wedstrijdbaan fungeert daarbij als testterrein om de software van de studenten aan de praktijk te toetsen. Tegemoetkomend en kruisend verkeer, listige inparkeermanoeuvres en plotseling opdoemende obstakels vergen daarbij het uiterste van de programmeerkunsten van de deelnemers,” verklaart Björn Giesler, één van de organisatoren.

Softwarepakket

Een elektromotor brengt de vierwielaangedreven modelauto’s naar een topsnelheid van 40 km/u. Voor deze competitie krijgen de studenten basissoftware aangereikt. Op basis daarvan moeten ze hun eigen softwarepakket ontwikkelen waarmee de modelauto data van sensoren kan analyseren, om zo verkeerssituaties correct in te kunnen schatten en vervolgens zelfstandig een passende manoeuvre uit te voeren. Het doel voor de studenten is om het parcours zo snel mogelijk, en met zo min mogelijk fouten, te voltooien.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties