Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu laat op haar website weten dat de handhaving van het Europese bandenlabel in Nederland door De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) zal worden gedaan.

ILT controleert vanaf 1 november of bedrijven aan alle regels voldoen. “De auto- en bandenbranche ondernemen zelf actie om de Europese regels voor het bandenlabel uit te voeren. Verkopers hebben vooral de taak om consumenten te informeren”, schrijft de rijksoverheid.

Banden beïnvloeden het brandstofverbruik met twintig tot dertig procent. “Als veel mensen kiezen voor een zuinige band, dan kan dit mede bijdragen aan een lager verbruik. Daarmee past het bandenlabel in de doelstelling van de Europese Unie om het totale energieverbruik met twintig procent terug te dringen in de periode tot 2020.”

Bekijk hier het dossier ‘Bandenlabel’ >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
20 maart 2026
Monteurs werven met gereedschap
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties