Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu laat op haar website weten dat de handhaving van het Europese bandenlabel in Nederland door De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) zal worden gedaan.

ILT controleert vanaf 1 november of bedrijven aan alle regels voldoen. “De auto- en bandenbranche ondernemen zelf actie om de Europese regels voor het bandenlabel uit te voeren. Verkopers hebben vooral de taak om consumenten te informeren”, schrijft de rijksoverheid.

Banden beïnvloeden het brandstofverbruik met twintig tot dertig procent. “Als veel mensen kiezen voor een zuinige band, dan kan dit mede bijdragen aan een lager verbruik. Daarmee past het bandenlabel in de doelstelling van de Europese Unie om het totale energieverbruik met twintig procent terug te dringen in de periode tot 2020.”

Bekijk hier het dossier ‘Bandenlabel’ >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
18 maart 2026
Minder cabrio’s, meer dan helft nieuwverkoop is SUV
18 maart 2026
EV fors populairder door stijgende brandstofprijzen
18 maart 2026
Autoverzekering in 4 jaar fors duurder – dit zijn de oorzaken
18 maart 2026
Minder routes, méér stops: hoe PlusParts de logistiek opschaalde met hulp van RouteLogic
Meest bekeken berichten
Recente reacties