De Europese auto-industrie en de telecomsector hebben afgesproken om op het gebied van connected cars en zelfrijdende auto’s nauwer te gaan samenwerken. Zelfrijdende voertuigen zullen naar hun overtuiging een belangrijke pijler onder de Europese industrie zijn.

Deze voertuigen worden onderdeel van een hecht netwerk waarin supersnelle digitale verbindingen zorgen voor meer veiligheid, meer duurzaamheid en voor entertainment, kennis en communicatie met iedereen, op elk moment en elke locatie.

Deze ontwikkeling biedt enorme maatschappelijke en economische kansen. De Boston Consulting Group bijvoorbeeld verwacht dat er in 2030 zo’n 44 miljoen zelfrijdende voertuigen zullen zijn. Deze ontwikkeling levert nieuwe banen op door de hele automotive waardeketen, vergroot de verkeersveiligheid, bevordert de doorstroming, verkleint de milieu-impact en biedt meer comfort aan weggebruikers.

De automotive industrie (vertegenwoordigd door ACEA en CLEPA) en de telecomsector (ETNO, GSMA en ECTA) hebben afgesproken in hun “EU Industry Dialogue on automated and connected driving” terreinen voor meer samenwerking te benoemen en aan te geven waar ondersteunend beleid en regulering van overheden nodig is. Voorbeelden zijn het realiseren van een ‘EU Digital Single Market’ en prioriteit voor de uitrol van breedband internet, aldus RAI vereniging.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties