Afgelopen weekend kon je in Brussels Expo terecht voor de tiende editie van InterClassics Brussels, de beurs voor youngtimers, oldtimers en classic cars. Met 29.472 bezoekers noteerde de autobeurs een nieuw record.

“In vergelijking met vorig jaar zijn dat bijna 29 procent meer bezoekers en 10 procent meer dan onze beste editie”, zegt beursmanager Erik Panis. “Naast de ruime publieke belangstelling is er ook een aanhoudende tevredenheid bij onze standhouders, waar heel wat auto’s van eigenaar zijn gewisseld. Dit jaar vierden we de 75ste verjaardag van de Formule 1 én stonden de V12’s centraal. Dat laatste vertaalde zich in een mooi aanbod Hyper- en Supercars, waarmee we dit jaar opvallend meer jongeren over de vloer hebben gekregen”, gaat Panis verder. Door het succes van de Supercars beslist organisator MECC Maastricht om tijdens de komende editie van InterClassics Maastricht (van 15 tot 18 januari in MECC Maastricht) een speciale Supercars-foyer in te richten.  

Internationaal karakter

Erik Panis benadrukt bovendien het internationale karakter, één van de belangrijke succesfactoren van InterClassics Brussels. “Van het Verenigd Koninkrijk tot Letland en van Italië tot Denemarken: al die landen zijn op één of andere manier vertegenwoordigd op onze beurs. Daardoor zijn we uitgegroeid tot hét grootste klassieke indoor auto-event van de Benelux. Onze tiende verjaardag voelde écht als een feest, met een recordopkomst van bezoekers – kopers én families, jong en oud -en enthousiaste standhouders. Als je kijkt naar de verkoopcijfers, zit er nog steeds een positieve beweging in de oldtimerbranche, wat een extra mooie opsteker is voor onze organisatie en partners.”  

BEHVA

Eén van die partners is de Belgian Historic Vehicle Association (BEHVA). “Ook voor ons was het een meer dan geslaagde editie”, zegt Sofie Verheyden, Head of Communications bij BEHVA. “Dit jaar hebben we ons actief ingezet om studenten en docenten in voertuig- en autotechnieken te ondersteunen. Voor hen voorzagen we bijzondere beursvoorwaarden, waardoor we afgelopen weekend groepen leerlingen en begeleiders mochten verwelkomen van onder meer VIVES, het Damiaaninstituut, Syntra, VDAB, de Karel de Grote Hogeschool en Thomas More. Die laatste waren ook actief op onze stand. Op die manier hebben we een mooie brug geslagen tussen de opleidingscentra en de professionals.”

Netwerk en toekomstkansen

Ook voor Alexandra, een 23-jarige Mechelse eerstejaarsstudente autotechnologie aan de Thomas More-campus De Nayer in Sint-Katelijne-Waver, was InterClassics Brussels een schot in de roos. Samen met haar medestudenten was ze actief op de beurs, op de stand van BEHVA. Als naaister-stoffeerster trok ze bijzonder veel aandacht. “BEHVA en Thomas More hebben mij met deze aanwezigheid op de beurs een duwtje in de rug gegeven om zelfstandige te worden. Als jonge student-ondernemer gaat dat een business worden binnenkort (lacht). Ik ben heel content. Naast de publieke belangstelling zijn heel wat bedrijven naar me toegekomen om te kijken naar een samenwerking. Het was een unieke kans waardoor er voor mij een groot netwerk openging. Dat belooft voor de toekomst.”

InterClassics Brussels vindt volgend jaar plaats van 20 tot 22 november 2026 in Brussels Expo. Wie zo lang niet kan wachten, kan van 15 tot 18 januari 2026 terecht in MECC Maastricht voor InterClassics Maastricht.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 februari 2026
Waarom reparatiekosten van auto’s steeds hoger worden
16 februari 2026
Nexen banden opent testlocatie 300 km boven de poolcirkel
16 februari 2026
Dit zijn de 10 meest voorkomende apk afkeurpunten volgens TÜV
13 februari 2026
ADG Emmen beste Toyota-dealer van Nederland
13 februari 2026
Self Driving Challenge van start
13 februari 2026
Meer auto’s, meer rijbewijzen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57