Bandenfabrikant Kumho Tyre heeft onlangs in het Duitse Papenburg een eigen testcentrum van 600 vierkante meter geopend. Er werken negen mensen. Dat laat Van Klei’s Banden Import, importeur van het Koreaanse merk voor de Benelux, weten.

In het nieuwe testcentrum worden jaarlijks zo’n 3.000 banden en velgen getest. De focus ligt op buitentesten, zoals subjectieve handling en rijcomfort, rijeigenschappen op natte wegen, aquaplaning, exterieur en interieur geluidsmetingen en remmen. Hierbij wordt met GPS gestuurde meetsystemen gewerkt. Daarnaast worden er ook in Idiada, Nardo, op de Nürburgring en in Ivalo in Finland tests gehouden met winterbanden.

“Ons eigen testcentrum in Papenburg is een verdere kwalitatieve stap in onze strategie om onze productontwikkeling en onderzoek te optimaliseren”, aldus Sven Rath, hoofd van de buitentestafdeling van Kumho Tyre Europe.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
10 juli 2025
CSW maakt koppeling met Partslink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties