Voorzitter van RAI Vereniging Steven van Eijck is een van de Nederlanders die vandaag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. Van Eijck, tevens oud-staatssecretaris van Financiën, werd onderscheiden met de titel Officier in de orde van Oranje-Nassau.

Van Eijck ontvangt de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet voor de samenleving. Van Eijck bekleedt momenteel diverse functies, waaronder naast het voorzitterschap van RAI Vereniging, het vicevoorzitterschap van de raad van commissarissen van EY. Tevens is hij plaatsvervangend Kroonlid van de Sociaal-Economische Raad (SER), vicevoorzitter van het bestuur van de Maatschappelijke Alliantie en bestuurslid van Stichting De Doelen Steunfonds. Ook is Van Eijck jarenlang actief binnen de Katholieke kerk.

Maatschappelijke Alliantie

In 2015 heeft Van Eijck het initiatief genomen tot de oprichting van de Maatschappelijke Alliantie, die al doel heeft om publiek private samenwerking rondom maatschappelijke vraagstukken te versterken. De Maatschappelijke Alliantie zet zich inmiddels in voor een aantal maatschappelijke vraagstukken die erop gericht zijn om een inclusieve samenleving te bevorderen.

New Mobility Foundation

Van Eijck heeft in 2016 samen met RAI Vereniging, de Noaber Foundation en de Maatschappelijke Alliantie de New Mobility Foundation (NMF) en later de NMF International opgericht. De NMF heeft als doel de fysieke mobiliteit van kwetsbare groepen in de samenleving te verbeteren.

Overige functies

In het verleden was Van Eijck ook nog regeringscommissaris voor het jeugd- en jongerenbeleid, trekker van Rotterdam Europese Jongerenhoofdstad, voorzitter Actal, voorzitter van de Samenwerkende Brancheorganisaties Filantropie (SBF) en voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties