Op de belangrijkste occasionportals in ons land staan inmiddels meer dan één miljoen occasionadvertenties. Toch neemt het aantal unieke advertenties de laatste maanden steeds verder af.

Iedere occasion staat gemiddeld op 2,5 portals. Dit blijkt uit door bureau Aumacon bewerkte cijfers van het Franse researchbedrijf Autobiz. Het aantal occasionadvertenties op de negen grootste occasionportals is dit jaar fors gestegen. Stonden er in januari nog maar 935.455 advertenties op internet, in augustus is dat aantal opgelopen naar 1.052.978 stuks, een toename van bijna dertien procent.

De voornaamste reden voor deze stijging is de portalinzet van de adverteerders: steeds meer autobedrijven en particulieren plaatsen hun auto/auto’s op meerdere portals. Dit laatste kan worden afgeleid uit het feit dat het aantal unieke occasions veel minder hard meegroeit. Opmerkelijk was dat in de zomerperiode er zelfs sprake geweest is van een afname van het aantal (ontdubbelde) auto’s; in juni was de internetvoorraad 421.971 occasions, in augustus was dat gedaald naar 414.387 stuks.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 augustus 2025
Continental roept EcoContact 6 terug
27 augustus 2025
Laatste kans voor Europese auto-industrie
27 augustus 2025
Autodoc opent marktplaats in Benelux
27 augustus 2025
Premium universeel omarmt Bosch Car Service
26 augustus 2025
Ayvens sluit inkoopdeal met Chery
26 augustus 2025
‘Bijtellingsregime bedreiging voor EV’
Meest bekeken berichten
Recente reacties