In ruim zes van de tien gevallen rijdt de man de auto naar de vakantiebestemming. Slechts één op de acht is een vrouw. In de overige gevallen (een kleine 30 procent) is het gelijkelijk verdeeld.

Dat blijkt uit een panelonderzoek van Wegenvignetten.nl onder 1250 Nederlanders. De website, die Europese wegenvignetten verkoopt, stelt dat vrouwen zich in het buitenland vaker onzeker voelen achter het stuur, niet in de laatste plaats omdat ze kritiek van hun partner op hun rijstijl maar slecht trekken. Mannen daarentegen zeggen juist graag de controle te willen houden tijdens de reis.

Leeftijd

Het beeld lijkt wel wat te veranderen: onder twintigers is het al een stuk eerlijker verdeeld. Bij een op de drie jonge stellen rijden de man en vrouw ongeveer evenveel, terwijl in iets minder dan de helft van de gevallen de man nog het gros van de kilometers maakt. Bij alle andere leeftijdsgroepen ligt dat laatste percentage boven de 60 procent. Opvallend is wel dat vanaf 70 jaar de vrouw vaker de enige bestuurder is.

Ongelukken

Toch zijn mannen niet per se de betere chauffeurs. Verkeersdata laten al jaren zien dat mannen relatief vaker betrokken zijn bij ernstige ongevallen. Ze rijden meer, maar vertonen ook vaker risicovol gedrag. “De man als standaardchauffeur lijkt logisch, maar is dat niet altijd”, stelt Wijnmalen.

“Gelukkig zie je dat jonge stellen vaker afwisselen. Dat is een hoopgevend signaal. Zeker op lange ritten, waar vermoeidheid vroeg of laat een rol gaat spelen, zeker aangezien ruim acht op de tien Nederlanders niet op tijd pauzeren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties