Autodeelplatformen MyWheels en Buurauto gaan een partnership aan. De elektrische auto’s en leden van Buurauto worden bij MyWheels ondergebracht. Met de toevoeging is 25 procent van de 325 auto’s van MyWheels elektrisch.

MyWheels en Buurauto gaan samenwerken bij onder meer projectontwikkeling waarbij (elektrische) deelauto’s gewenst zijn. Buurauto gaat zich richten op het uitbreiden van de deelmarkt voor particulieren.

Elektrische deelauto

MyWheels en Buurauto streven beide naar een zo laag mogelijk autobezit in Nederland. Buurauto, destijds begonnen vanuit de wens alleen elektrische deelauto’s in te zetten, zag bij MyWheels recentelijk de beweging naar elektrisch autodelen. Dat gaf mede de aanzet tot deze samenwerking. Alex van der Woerd, directeur bij Buurauto: “MyWheels en Buurauto passen qua DNA heel goed bij elkaar. Beide zijn ontstaan vanuit een duurzaamheidsideaal. De omvang en ervaring van MyWheels zorgen ervoor dat onze leden meer auto’s tot hun beschikking hebben en terechtkomen in een geoliede machine.” De eerste auto’s en leden worden overgezet rond 18 december a.s. in Amersfoort en Den Haag. Andere steden volgen begin 2020. Uiterlijk 1 april 2020 is de totale migratie afgerond.

Wagenpark

Karina Tiekstra, algemeen directeur van MyWheels: “Als platform met 26 jaar ervaring in autodelen hebben wij een grote community en veel aanbod. Nu we ook ons wagenpark vergroenen is de combinatie met Buurauto een logische keuze. We zijn blij met de Buurauto community en dat onze leden nu nog meer elektrische auto’s tot hun beschikking hebben.” MyWheels ijvert voor een reductie van 8 naar 1 miljoen in 2030. De 325 deelauto’s zijn te openen met de smartphone en/of chipkaart.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties