De Duitse zakenkrant Handelsblatt maakt melding van de overnamestrijd tussen Faurecia (omzet 14,5 miljard euro), Mahle (omzet 9,8 miljard euro) en Plastic Omnium (omzet 7 miljard euro), die alle drie graag Hella (omzet 5,9 miljard euro) uit Stuttgart in willen lijven. Volgens de altijd goed geïnformeerde krant zouden de eigenaren van Hella dit weekeinde een beslissing willen nemen.

Bij die beslissing was in eerste instantie de keuze tussen de Franse concerns Faurecia en Plastic Omnium. De laatste is ondanks zijn schaalgrootte net als Hella een familiebedrijf (de familie Hueck bezit ongeveer 60 procent van de aandelen). Op het laatste moment heeft het Duitse Mahle zich als gegadigde gemeld. Of hierdoor de voor dit weekeinde geplande beslissing zal worden uitgesteld, is onbekend.

7 miljard euro

Wat alvast wel duidelijk is, is dat Hella op korte termijn van eigenaar zal veranderen. Die moet dan wel de geschatte overnameprijs van 6 à 7 miljard euro op tafel kunnen leggen, ofwel 60 euro per aandeel!

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties