Ondernemers worden fors getroffen door de huidige regeldruk. In de automotive bedroegen de regeldrukkosten maar liefst een kwart (23,3 procent) van hun winst.

Dat blijkt uit een door minister Beljaarts van Economische Zaken aan de Tweede Kamer gestuurd rapport van KPMG, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. BOVAG is blij dat dit kabinet regeldruk wil aanpakken en waardeert het initiatief van het ministerie om deze nulmeting te laten uitvoeren. De brancheorganisatie roept het kabinet op om nu actie te ondernemen om deze kosten te verlagen en de concurrentiekracht van deze ondernemingen te behouden.

Knelpunten

Er wordt in het rapport onderscheid gemaakt tussen sectorspecifieke en sectoroverstijgende regels. Volgens BOVAG zorgen juist de sectorspecifieke verplichtingen, zoals de wetgeving rond de opslag van gevaarlijke stoffen en milieubelastende activiteiten die voor hoge regeldrukkosten (41 procent van het totaal).

Naast deze sectorspecifieke knelpunten zijn er regels die het hele mkb raken, maar door de kapitaalintensieve aard van autodealers extra zwaar wegen. KPMG wijst vooral op de Risico-Inventarisatie & -Evaluatie (RI&E). Ook bij het opstellen van de jaarrekening ervaren autodealers onnodige lasten.

Proportionaliteit

De verplichtingen voor mkb-bedrijven zijn nu vaak dezelfde als voor grote ondernemingen. BOVAG ziet dat de Bedrijfseffectentoets (BET) uitkomst kan bieden: deze toets kan en moet worden ingezet voor zowel nieuwe regelgeving als bestaande regels. Het kabinet heeft eerder aangegeven hiermee te willen zorgen voor een lichter regime of uitzonderingen voor mkb.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 februari 2026
R-M introduceert snelle nat-in-nat filler voor efficiënter schadeherstel
9 februari 2026
BOUY Group stapt in Duitse verzekeraar voor old- en youngtimers
6 februari 2026
Nettowinst Ayvens in 2025 bijna miljard euro
6 februari 2026
Sneller wielen balanceren met Hunter Road Force WalkAway
6 februari 2026
EV-Quickservice
5 februari 2026
Indicata: occasionmarkt in nieuwe fase
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57