Het opzeggen van de belastingvoordelen voor oldtimers sinds 1 januari 2014 heeft de schatkist amper 40 miljoen euro opgeleverd, terwijl 137 miljoen euro was begroot. Dat stelt Stichting Autobelangen. CDA en PVV willen nu dat het CPB de cijfers onder de loep neemt.

De reden van de tegenvallende inkomsten is dat eigenaren van klassiekers hun auto na de regeling vaker in de verkoop hebben gedaan dan gedacht. Daardoor zijn ook in klassiekers gespecialiseerde autobedrijven in zwaar weer gekomen. Immers, er is amper nog een markt voor oldtimers. Voor de duurdere, exclusieve oldtimer is nog wel een markt. Deze auto’s worden ook gebruikt als belegging.

CDA en PVV hebben schriftelijke vragen gesteld over de tegenvallende cijfers en vragen zich hardop af of de regeling niet moet worden teruggedraaid.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
3 november 2025
De kleurrijke carwashmarkt
31 oktober 2025
Van Mossel neemt Polestar Amsterdam over
31 oktober 2025
Omzet LKQ stijgt 1,3 procent in derde kwartaal 2025
31 oktober 2025
Aankoopadvies voor een hefbrug
30 oktober 2025
Evo Parts sluit zich aan bij AllParts
Meest bekeken berichten
Recente reacties