Adriaan Roggeveen wordt directievoorzitter van de nieuw opgerichte onderneming AP United in Amsterdam. Met ingang van 1 oktober 2011 bundelen de werkmaatschappijen van Sator Holding en het Engelse Unipart Automotive hun inkoopkracht.

Verder zullen beide ondernemingen volledig zelfstandig in hun eigen markten opereren. Het nieuwe bedrijf wordt gepresenteerd op de aanstaande Equip Auto.
“Er worden binnen de traditionele inkoopmethodes nog veel onnodige kosten gemaakt door zowel de producenten als de distributeurs. Het eenvoudigweg optellen van inkoopvolumes is al lang niet meer voldoende om een scherpere inkoop mogelijk te maken”, aldus Roggeveen, de voormalig directievoorzitter van de Van Heck Group en later Sator Holding.

De krachtenbundeling is het gevolg het meerderheidsbelang dat de investeringsgroep H2 onlangs in Unipart Automotive verwierf. H2 is ook grootaandeelhouder van Sator Holding. Unipart Automotive is de grootste Britse distributeur van auto-onderdelen, gereedschappen en garage uitrusting.

“Wij sluiten niet uit dat het aantal participanten in AP United in de nabije toekomst zal groeien door nieuwe acquisities van onze grootaandeelhouder H2 Equity Partners”, geeft Roggeveen aan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 mei 2026
ACM akkoord met overname Bovemij door a.s.r.
19 mei 2026
Nettowinst Autodoc verdubbeld in eerste kwartaal
19 mei 2026
Vrouwen kiezen opvallend vaak voor deze verdwijnende techniek
19 mei 2026
Volgende generatie aan het roer van Möller Autoschade
19 mei 2026
LKQ geeft gas
18 mei 2026
Volvo ziet ook in online verkoopmodel belangrijke rol voor dealer
Meest bekeken berichten
Recente reacties