Rotterdam gaat, net als Utrecht, een milieuzone invoeren om zo vervuilende oude auto’s te weren. Diesels, ouder dan 15 jaar en benzineauto’s ouder dan 23 jaar mogen het centrum niet meer in. Voor oudere Rotterdammers die zich geen nieuwe auto kunnen veroorloven wordt een uitzondering gemaakt.

De gemeenteraad heeft, met uitzondering van VVD, ingestemd met de invoering van de milieuzone. Rotterdam kende al een beperking voor vervuilende voertuigen. Zo geldt er al een verbod voor vieze vrachtwagens in het centrum en een parkeerverbod voor diesels ouder dan tien jaar.

Andere grote steden overwegen eveneens het instellen van een milieuzone. Critici beweren dat de milieueffecten van een dergelijke maatregel nihil zijn en de kosten niet tegen de baten opwegen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 mei 2026
Vraag het de jongens
22 mei 2026
Zwak eerste kwartaal voor Hedin
22 mei 2026
Van Mossel betreedt Poolse markt
22 mei 2026
Ja, Gen Z is anders, wen eraan
22 mei 2026
Jade Holman wint 44ste Geerlig Riemerprijs
22 mei 2026
Investeren in kalibreren
Meest bekeken berichten
Recente reacties