Vijf Europese exploitanten van snellaadstations gaan hun netwerken koppelen om zo tot een Europees netwerk van snelladers te komen. Dat maakt Fastned, de Nederlandse partij in deze zogenoemde Open Fast Charging Alliance, vandaag bekend.

Het netwerk staat ter beschikking van alle volledig elektrische auto’s, waardoor reizen over lange afstanden makkelijker wordt. De bedoeling is dat de koppelingen aan het einde van het jaar gerealiseerd gaan worden. De insteek is dat klanten over de grens niet meer gaan betalen voor het opladen van hun elektrische voertuig dan in eigen land. Naast Fastned bestaat de alliantie uit Sodetrel uit Frankrijk, Smatrics uit Oostenrijk, Grønn Kontakt uit Noorwegen en Gotthard Fastcharge uit Zweden.

Fastned beschikt in Nederland over 57 snellaadstations, waar de meeste elektrische auto’s in 20 tot 25 minuten zover kunnen worden opgeladen dat ze weer 100 kilometer verder kunnen. Tevens heeft Fastned de concessie gekregen om 201 stations langs de Nederlandse snelwegen te gaan realiseren. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
15 mei 2025
Minder onderhoudsmomenten, hogere kosten
15 mei 2025
Clepa roept op tot herziening groene transitie
15 mei 2025
Plasnomic benoemt alliantieraad
15 mei 2025
Koppeling Autoflex met PartsLink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties