De komst van zelfrijdende auto’s en een verbetering van technologie in nieuwe modellen moet eraan bijdragen dat het aantal verkeersdoden in Europa in 2020 niet hoger dan 16.000 uitvalt. Die verwachting spreekt test- en certificeringsorganisatie Dekra uit in haar jaarrapport.

In 2014 vielen er op de Europese wegen nog 25.700 doden. De Europese Commissie wil dat aantal in 2020 terugbrengen naar 16.000. Volgens Dekra kan verbeterde voertuigtechnologie daar een flinke bijdrage aan gaan leveren. Daarin ligt de uitdaging om het groeiend aantal ‘geautomatiseerde’ auto’s en vrachtwagens af te stemmen met voertuigen die niet over deze nieuwe technologie beschikken.

Volgens Dekra zal deze overgang jaren in beslag gaan nemen en moeten hier afdoende maatregelen voor worden genomen zoals bijvoorbeeld het op één lijn trekken van Europese verkeersregels.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 augustus 2025
Mini tipt berijder over onderhoudsbehoefte
20 augustus 2025
Stress bij rijden in het buitenland
20 augustus 2025
Auto als onderdeel van identiteit
19 augustus 2025
Drie finalisten BOVAG Onafhankelijk Autobedrijf van het Jaar 2025
19 augustus 2025
De Dorpsgarage start podcast
19 augustus 2025
Al 450.000 meldingen ANWB Alarmcentrale
Meest bekeken berichten
Recente reacties