De komst van zelfrijdende auto’s en een verbetering van technologie in nieuwe modellen moet eraan bijdragen dat het aantal verkeersdoden in Europa in 2020 niet hoger dan 16.000 uitvalt. Die verwachting spreekt test- en certificeringsorganisatie Dekra uit in haar jaarrapport.

In 2014 vielen er op de Europese wegen nog 25.700 doden. De Europese Commissie wil dat aantal in 2020 terugbrengen naar 16.000. Volgens Dekra kan verbeterde voertuigtechnologie daar een flinke bijdrage aan gaan leveren. Daarin ligt de uitdaging om het groeiend aantal ‘geautomatiseerde’ auto’s en vrachtwagens af te stemmen met voertuigen die niet over deze nieuwe technologie beschikken.

Volgens Dekra zal deze overgang jaren in beslag gaan nemen en moeten hier afdoende maatregelen voor worden genomen zoals bijvoorbeeld het op één lijn trekken van Europese verkeersregels.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties