Toyota mag het brandstofverbruik van haar zuinige auto’s gewoon openbaar maken en uiten als reclamemateriaal. De rechtbank in Breda heeft een klacht van Stichting Brandstofverlies als zou Toyota haar klanten misleiden naar de prullenbak verwezen.

De rechter oordeelde dat het brandstofverbruik in een soort laboratorium wordt gemeten en daarom niet representatief kan zijn voor de dagelijkse praktijk. Omdat verbruikstests door onafhankelijke instanties worden uitgevoerd, staat vast dat de resultaten op zichzelf juist zijn, aldus de uitspraak van de rechtbank.

De koper van de auto wordt op het energielabel en in reclamemateriaal voldoende gewezen op de geringe betekenis voor het praktijkverbruik. “Van misleiding is geen sprake.” Stichting Brandstofverlies kondigt vervolgstappen aan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
26 november 2025
Vrooam van LKQ naar Autodistribution
26 november 2025
Tenaamstellen of schorsen alleen met rijbewijs
26 november 2025
De 6 beloftes van JAMES Autoservice
25 november 2025
Bialkowski ook verantwoordelijk voor BYD Benelux
25 november 2025
Emotive hoofdsponsor Dakar-team Coronel
25 november 2025
AutoTrack en Gaspedaal.nl verder onder paraplu AutoScout24
Meest bekeken berichten
Recente reacties