Twee jaar nadat ze op de markt verschenen worden alle 2843 wereldwijd verkochte exemplaren van Toyota’s waterstofauto Mirai teruggeroepen naar de werkplaats. Door softwareproblemen kan in specifieke omstandigheden de aandrijving uitvallen.

De maatregel heeft betrekking op 2700 voertuigen die rondrijden in Japan en de VS; de rest heeft berijders in Europa en de Verenigde Arabische Emiraten. Het gaat om Mirai’s die tussen september 2014 en december 2016 zijn geproduceerd. Importeur Louwman & Parqui laat weten dat de software-update in Nederland betrekking heeft op zeven Mirai’s.

Volgens Toyota doet het probleem zich alleen voor wanneer de bestuurder het gaspedaal diep indrukt nadat hij ervóór meer dan een minuut heuvelafwaarts heeft gereden op de cruise control. In die omstandigheden is er volgens de fabrikant een kans dat de spanning die de brandstofcel levert kortstondig de op 650 Volt bepaalde limiet overstijgt. Uit veiligheidsoverweging schakelt het systeem zich dan volledig uit en is de bestuurder genoodzaakt te stoppen.

Toyota benadrukt dat (veiligheids-)onderdelen als remmen en stuurbekrachtiging gewoon blijven functioneren. Volgt een herstart, dan zou alles weer gewoon moeten functioneren. Niettemin raadt de fabrikant Mirai-rijders aan voor een software-update hun dealer te bezoeken. Na vijftig minuten is de opfrisbeurt uitgevoerd. De terugroepactie is niet verplicht, maar dan kan de dealer de update niet opslaan in het garantiedossier.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties