Gebruikte onderdelen zijn een slim alternatief voor nieuwe onderdelen. Met die boodschap lanceren Auto Recycling Nederland, RAI Aftermarket en Stiba vandaag een initiatief om hergebruik van onderdelen te stimuleren. Originele gebruikte onderdelen zijn online vindbaar, transparant geprijsd en worden met garantie geleverd.

De Nederlandse automotive sector neemt haar verantwoordelijkheid in de circulaire transitie door hergebruik van onderdelen te stimuleren. Daarom hebben bovenstaande partijen hun krachten gebundeld om hergebruik van onderdelen een vaste plek te geven bij reparatie en onderhoud van het Nederlandse wagenpark. Het doel? Hergebruik van onderdelen verdubbelen.

Zelf berekenen

Vanaf vandaag is het mogelijk om voor veel voorkomende auto-onderdelen de CO2-besparing te berekenen: van productie en logistiek tot en met plaatsing. De consument kan via de website van RAI Vereniging en ARN direct zien wat het effect is van zijn of haar keuze, per type auto en per onderdeel.

CO2-Calculator

Bij hergebruik van een plaatwerk onderdeel levert dit gemiddeld al snel meer dan 80% CO2-besparing. Gemiddeld is de besparing van een origineel gebruikt onderdeel ten opzichte van een nieuw onderdeel 71,9 kg CO₂ is? Dat staat gelijk aan: 19,4 dagen stroomverbruik, vliegen van Amsterdam naar Londen, 1.800 koppen koffie en 200 keer douchen.

Betaalbare mobiliteit

Met een gemiddelde leeftijd van 12 jaar behoort het Nederlandse wagenpark tot het oudste wagenpark in West-Europa. Als er kansen zijn om op autokosten te besparen zullen consumenten dat niet nalaten.

Gebruikte onderdelen zijn in de meeste gevallen goedkoper, tot wel 60% ten opzichte van een nieuw onderdeel. Ook om die reden zijn originele gebruikte onderdelen voor veel mensen een slim alternatief voor een nieuw exemplaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
3 april 2026
Sectorgids wil samenwerking batterijsector versterken
3 april 2026
Europese EV-markt is verdeeld
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
Meest bekeken berichten
Recente reacties