Op de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas hebben Honda en Sony een prototype van een gezamenlijk ontworpen auto gepresenteerd.

Onder de merknaam Afeela werkt Sony Honda Mobility aan een elektrische auto die in specifieke omstandigheden level 3 autonoom kan rijden. In andere omstandigheden is level 2 autonoom rijden mogelijk. In totaal zijn hiervoor 45 camera’s en sensors aan boord. Voor de diverse ADAS-functionaliteiten wordt gebruikgemaakt van de technologie van Qualcomm.

Lichtbalk

Bijzonder aan het prototype is verder een ‘media bar’ die gegevens aan de berijder meedeelt nog voordat die is ingestapt. Deze lichtbalk geeft onder meer informatie over de accucapaciteit en de weersgesteldheid.

Dankzij Sony’s betrokkenheid bij de gamewereld wordt een virtuele wereld geïntegreerd in de reële wereld. Uiteraard is ook een wereld aan entertainment beschikbaar. Sony Honda Mobility voorziet de eerste exemplaren af te kunnen leveren in het voorjaar van 2026.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 december 2025
Slimmer Werken begint Online
15 december 2025
Minderheidsbelang in Wensink voor Duitse collega-dealergroep
15 december 2025
Spoticar-samenwerking versterkt
15 december 2025
Open automotive chiplet-platform op komst
15 december 2025
Nu meer 2015-auto’s dan nieuw geleverd
12 december 2025
Plan je moment!
Meest bekeken berichten
Recente reacties