Op de IAA Mobility, van 5 tot 10 september in München, presenteert de Israëlische startup Adasky zijn thermische sensor voor het automatisch noodremsysteem, wat een verdere ontwikkeling betekent van voetgangersdetectie.

Voetgangersdetectie is voor sensoren een groot probleem. Ze hebben geen achterlichten, net als auto’s, en bij slecht weer vervagen ze tegen de achtergrond. Dankzij de warmtesensoren die Adasky gebruikt, kunnen temperatuurverschillen van 50 millikelvin al worden waargenomen. De sensor kan daardoor, in combinatie met een computeralgoritme, snel en betrouwbaar mensen en andere levende objecten identificeren.

Partner

De Adasky warmtebeeldcamera ziet objecten tot 300 meter ver en kan ze vanaf 200 meter zelfs als mens of dier identificeren, hoe slecht het zicht ook is. Ter vergelijking: daglichtcamera’s kijken vaak niet verder dan 80 meter. De hard- en software van Adasky is in eigen huis ontwikkeld en gebouwd. In de samenwerking met Gentex, die als hoofdinvesteerder optreedt, is tevens een partner voor massaproductie gevonden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 september 2025
‘Kwart pechgevallen had voorkomen kunnen worden’
18 september 2025
KwikFit breidt partnernetwerk e-bike service uit
18 september 2025
De menselijke factor
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
Meest bekeken berichten
Recente reacties