22 procent van de Nederlanders is geïnteresseerd in het leasen van een tweedehands auto. Dat blijkt uit een onderzoek van leasemaatschappij ALD Automotive onder ruim duizend respondenten.

54 procent van de in occasion lease geïnteresseerde respondenten is 45 jaar of ouder. Slechts 10 procent is een beginnende bestuurder (18 tot 24 jaar). Daarnaast gaf nog zo’n 13 procent van alle ondervraagden aan niet op de hoogte te zijn van occasion lease, maar dit wel interessant te vinden.

Kosten

Prijs is voor 54 procent de voornaamste reden om voor occasion lease te kiezen. Als tweede reden wordt de mogelijkheid om een completer uitgeruste leaseauto te rijden genoemd (15 procent), gevolgd door duurzaamheid met 14 procent. Marketingdirecteur Lonneke van der Horst van ALD Automotive: “Auto’s gaan steeds langer mee en dat biedt volop mogelijkheden voor occasion lease. Ook wordt tweedehands leasen steeds meer geaccepteerd. We voorzien een sterke groei de komende jaren.”

De top 5 wordt aangevuld met de mogelijkheid voor een kortere looptijd van leasecontracten (12 procent) en de gunstige bijtelling (11 procent) in het geval van een zakelijke leaseauto.

Onderhoud

40 procent van de mannen en 49 procent van de vrouwen noemen de staat van de auto als belangrijkste aandachtspunt. Vrouwen vinden daarna de bijbehorende service het belangrijkste (39 procent), terwijl mannen eerder naar de lease- of bijtellingskosten kijken (39 procent).

Opvallend genoeg staat het merk van de auto bij mannen pas op de vierde plaats (17 procent), na de bijbehorende service (35 procent). Bij vrouwen staat het merk op de vijfde plaats (9 procent), na de ruimte en comfort van de auto (12 procent).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 oktober 2025
Van Mossel neemt Polestar Amsterdam over
31 oktober 2025
Omzet LKQ stijgt 1,3 procent in derde kwartaal 2025
31 oktober 2025
Aankoopadvies voor een hefbrug
30 oktober 2025
Evo Parts sluit zich aan bij AllParts
30 oktober 2025
Indicata: Occasionmarkt EV normaliseert
30 oktober 2025
Continental blijft onderdelenportfolio uitbreiden
Meest bekeken berichten
Recente reacties