Op dinsdag 8 maart werkten op de vestiging van Loogman in Amsterdam louter vrouwen. Het was de derde keer dat Loogman deze actie voerde op internationale vrouwendag
Louter vrouwen? “Nou, er is één man aan het werk, van de technische dienst. Dat komt omdat we geen vrouwen hebben in de technische dienst. In het geval er iets mis gaat met de techniek moet er toch iemand paraat staan.”
Aan het woord is Ieteke Coenen, corporate recruiter van de Loogman Groep, die op deze internationale vrouwendag evengoed zelf op de tankstraat een auto staat af te tanken. Ze ziet dat alle klanten positief zijn over de actie. “Mensen zien de ballonnen en dat er alleen maar vrouwen werken. Als ze dan vragen waarom dat is, is iedereen enthousiast. Een van de klanten zei ook: ‘Wat een goede actie, die neem ik mee naar kantoor!’”
Benadrukt de actie niet juist de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen, in plaats van die weg te nemen? “In het ideale geval zou zoiets niet nodig zijn. Een andere klant zei net nog: ‘Eigenlijk zou het iedere dag internationale vrouwendag moeten zijn.’ Juist omdat die ongelijkheid er nog altijd is, is een actie als deze nodig.”

Het is voor het derde jaar dat Loogman de actie organiseert, overigens alleen in Amsterdam. “Het vereist ook best wel een organisatie om te zorgen dat hier alleen vrouwen werken, waar we echt wel een paar maanden van tevoren mee bezig zijn. Vanuit de andere vestigingen halen we de vrouwen hiernaartoe en dat vergt wel wat voorbereiding, ja. Het zijn ook vrouwen van kantoor, om maar te zorgen dat we genoeg mensen hebben om alle posities, bij de wasstraat, de tankstraat en de interieurbaan te kunnen bemannen. We hebben er alles bij elkaar op zo’n dag toch 25 nodig.”
Uiteraard is het niet zo dat de mannen die normaal in Amsterdam werken, nu een dagje vrij hebben. Zij vervangen de vrouwen op de andere vestigingen die vandaag in Amsterdam werken.
Personeelsbeleid
Eerder al schreef Aftersales Magazine over het bijzondere personeelsbeleid van de Loogman Groep, waar medewerkers alle ruimte krijgen om zich te ontplooien binnen een organisatie die zelf ook continu wil blijven vernieuwen. Op internationale vrouwendag zijn het alle vrouwen binnen het bedrijf die extra aandacht krijgen. Ieteke Coenen geeft verder het voorbeeld van de studiebeurzen die via Loogman worden aangeboden, “om iedereen op de arbeidsmarkt te kunnen zetten zonder studieschulden. We vinden het ook heel belangrijk dat het personeel het bij ons naar de zin heeft. Het is hard werken, het zijn lange dagen. Daarom willen we zorgen dat iedereen ook lol heeft in zijn werk. Daar worden mensen gelukkig van. Zo proberen we voor iedereen een plekje in het bedrijf te vinden waar hij het naar zijn zin heeft. Iemand die het in zijn werk naar zijn zin heeft, levert ook het meeste op.”