Terwijl diesel in het Nederlandse bedrijfswagensegment nog altijd 93,7 procent van de occasionverkopen uitmaakt, blijft benzine de personenwagenmarkt domineren. Wel daalde het aandeel van 71,0 procent twee jaar geleden naar 60,8 procent in juli 2024. Hybrides hebben hun aandeel vergroot van 10,4 naar 18,9 procent.

Dat zijn enkele cijfers uit de Market Watch van Indicata, dat maandelijks een overzicht geeft van de occasionmarkt in dertien Europese landen, waaronder Nederland.

Gat

Opvallend is verder dat het gat tussen hybrides enerzijds (PHEV en HEV) en mild hybride (MEV: 6,7 procent marktaandeel) en batterij-elektrische EV’s (BEV: 8,2 procent marktaandeel) anderzijds groter wordt.

De verkoop van batterij-elektrische EV’s gaat in Nederland beter dan in de meeste andere Europese landen, maar net als voor andere aandrijflijnen lijken ook hier de occasionprijzen zich de laatste maanden te stabiliseren. Indicata zag de prijzen in juli wel weer 1,8 procent dalen. Met de in Europa alomtegenwoordige terughoudendheid bij het kopen van een tweedehands BEV ziet Indicata deze trend niet gauw veranderen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 december 2025
‘Innovatie door AI is voor iedereen’
10 december 2025
Claro neemt One2Wash over
10 december 2025
Century-Velodroom opent Experience Center in Groningen
10 december 2025
Bart Janssen directeur a.i. Friesland Lease
10 december 2025
Nieuwe samenwerking tilt schadeherstel in Friesland naar hoger niveau
9 december 2025
Renault gaat elektrische Fords bouwen
Meest bekeken berichten
Recente reacties