Terwijl diesel in het Nederlandse bedrijfswagensegment nog altijd 93,7 procent van de occasionverkopen uitmaakt, blijft benzine de personenwagenmarkt domineren. Wel daalde het aandeel van 71,0 procent twee jaar geleden naar 60,8 procent in juli 2024. Hybrides hebben hun aandeel vergroot van 10,4 naar 18,9 procent.

Dat zijn enkele cijfers uit de Market Watch van Indicata, dat maandelijks een overzicht geeft van de occasionmarkt in dertien Europese landen, waaronder Nederland.

Gat

Opvallend is verder dat het gat tussen hybrides enerzijds (PHEV en HEV) en mild hybride (MEV: 6,7 procent marktaandeel) en batterij-elektrische EV’s (BEV: 8,2 procent marktaandeel) anderzijds groter wordt.

De verkoop van batterij-elektrische EV’s gaat in Nederland beter dan in de meeste andere Europese landen, maar net als voor andere aandrijflijnen lijken ook hier de occasionprijzen zich de laatste maanden te stabiliseren. Indicata zag de prijzen in juli wel weer 1,8 procent dalen. Met de in Europa alomtegenwoordige terughoudendheid bij het kopen van een tweedehands BEV ziet Indicata deze trend niet gauw veranderen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
26 november 2025
De 6 beloftes van JAMES Autoservice
25 november 2025
Bialkowski ook verantwoordelijk voor BYD Benelux
25 november 2025
Emotive hoofdsponsor Dakar-team Coronel
25 november 2025
AutoTrack en Gaspedaal.nl verder onder paraplu AutoScout24
25 november 2025
ERJ organiseert discussieforums op The Tire Cologne
25 november 2025
Avontuur
Meest bekeken berichten
Recente reacties