De komende editie van de IAA Frankfurt krijgt een duidelijk bescheidener formaat dan de autoshow van 2017. Tal van fabrikanten zien af van deelname, nu de auto-industrie zware tijden beleeft.

De deuren van de consumentenbeurs gaan open op 12 september. Bezoekers kunnen ditmaal niet terecht in de hallen 6 en 10. Ze staan leeg, omdat de vierkante meters vloeroppervlak niet nodig zijn. Slechts in vier hallen worden nieuwe modellen getoond, waaronder de Taycan, als eerste elektrische Porsche. Hal 5 wordt gebruikt voor debatten over de branche, onder meer met milieupartijen; hal 4 is het domein van een oldtimershow in plaats van noviteiten.

VDA

Belangstellenden voor grote merken Toyota, Renault, PSA, Fiat-Chrysler, Volvo en Nissan zullen daar dit jaar vergeefs naar op zoek gaan. De fabrikanten geven aan dat ze de miljoeneninvestering van een stand niet meer in verhouding vinden staan tot de resultaten. Brancheorganisatie VDA erkent dat ditmaal minder autofabrikanten participeren. Anderzijds wijst ze op nieuwe exposanten zoals IBM en Microsoft. “De gehele auto-industrie verandert, dus ook de IAA.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
15 mei 2025
Minder onderhoudsmomenten, hogere kosten
15 mei 2025
Clepa roept op tot herziening groene transitie
15 mei 2025
Plasnomic benoemt alliantieraad
15 mei 2025
Koppeling Autoflex met PartsLink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties