Het aantal op Marktplaats aangeboden oldtimers is in het tweede kwartaal gestegen met ruim 24% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Nog steeds vormen occasions onder vijf jaar verreweg de grootste categorie op het handelsplatform, maar de groei nam in de maanden april t/m juni af naar 2,8%.

De stijging van het aantal klassiekers drukt de gemiddelde prijs van occasions op Marktplaats: van 10.175 euro in het eerste kwartaal van 2017 naar 10.053 euro. “De markt voor de klassiekers is in het tweede kwartaal van 2017 tot rust gekomen en kan weer groeien”, zegt woordvoerder Paul de Vries. “Dit komt onder andere door duidelijkheid over overheidsmaatregelen zoals recente uitspraken over milieuzones.”

Krimp hybrides

Het aanbod van hybride auto’s nam voor het eerst af op Marktplaats. Er is sprake van een krimp van 9%, terwijl een kwartaal eerder een groeiend aanbod was geconstateerd van maar liefst 13%. Dit lijkt hand in hand te gaan met het aantal minder geplaatste young occasions. Van de ruim 700.000 auto-advertenties op de website was afgelopen kwartaal 2,4% een nieuw model en 97,6% een occasion. Het model met de hoogste gemiddelde vraagprijs was afgelopen kwartaal overigens een Lamborghini Aventador (€ 573.167). De top van meest gezochte merken bleef onveranderd: Mercedes (1), BMW (2) en Volkswagen (3).
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
6 maart 2026
Ayvens: Slechts kwart leaserijders is vrouw
6 maart 2026
Bandenindustrie viert innovatie en uitmuntendheid met dertien awards
6 maart 2026
Autoverzekering in Rotterdam het duurst
6 maart 2026
Dreigen in plaats van praten: garage betaalt € 9000 leergeld
5 maart 2026
Liqui Moly introduceert velgenreiniger Premium
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
Meest bekeken berichten
Recente reacties