De vraag naar tweedehands elektrische auto’s op handelsplatform Marktplaats is in 2022 met 38 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Het aanbod steeg met 42 procent.

Dat blijkt uit cijfers van Marktplaats. De gemiddelde vraagprijs voor alle typen occasions op Marktplaats steeg met 21 procent en is nu bijna 15.000 euro. Woordvoerder Paul de Vries: “De belangrijkste factoren voor de prijsstijging zijn de inflatie, het tekort aan aanbod van bepaalde (nieuwe) modellen en de toename van jonge occasions op ons platform. Dit laatste is gezien het tekort aan nieuwe auto’s een fijn gegeven voor autokopers die weinig onderhoudskosten en zekerheid willen hebben bij de aanschaf van een auto. Jonge occasions bevatten vaak nog garantie en hebben nog weinig kilometers op de teller staan.”

Populair

Hoewel de belangstelling ervoor toeneemt, behoren elektrische en hybride auto’s nog niet tot de meest populaire auto’s op Marktplaats. Op 1 staat nog altijd de Volkswagen Golf, met 83,4 miljoen paginabezoeken, op forse afstand gevolgd door de BMW 3-serie (48,0 miljoen paginabezoeken) en de Volkswagen Polo (44,5 miljoen paginabezoeken).

Saab

Opvallend is dat de Saab 9-3 in 2022 opvallend populair bleek. Werd er in 2021 nog maar zo’n 8500 keer naar een Saab 9-3 gekeken, in 2022 was dit zo’n 216.000, een stijging met 2434 procent. Het aantal bekeken pagina’s van de Saab 9-5 steeg met zo’n 1226 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 april 2026
Manifest moet duurzaam schadeherstel versnellen
15 april 2026
AutoScout24 ziet helft meer aanvragen voor elektrische occasion
15 april 2026
Concept of grossier?
15 april 2026
RDW geeft typegoedkeuring af voor FSD Supervised Tesla
15 april 2026
TurboPartnerPro: werkplaatsconcept voor grip op turbomontage
14 april 2026
AutoTechnica dankbaar voor ruim 30.000 bezoekers
Meest bekeken berichten
Recente reacties