Slechts 8,4 procent van het Nederlandse personenautowagenpark bestaat uit diesels. Daarmee heeft Nederland het laagste percentage diesels in Europa.

Dat blijkt uit een analyse van verkoopplatform AutoTrack op basis van het nieuwste rapport van koepelorganisatie Acea.

“Tegenwoordig kleven er in ons land meer nadelen dan voordelen aan diesel rijden en dat heeft de vraag nadelig beïnvloed”, vertelt Roks. “Zo lag de zoekvraag naar diesels vorig jaar 8 procent lager dan in 2023 en op jaarbasis wordt er bijna 50 procent minder naar diesels dan naar benzineauto’s gezocht.”

Milieuzones

“Door invoering van milieuzones ben je in veel Europese steden niet meer welkom met een diesel. Ook is de literprijs van diesel in vijf jaar tijd dichter naar die van benzine gekropen. Dus de brandstof is daardoor ook minder aantrekkelijk geworden.”

Duur

Bovendien zijn diesels sinds de invoering van de fijnstoftoeslag nog duurder geworden in de wegenbelasting: “Anno 2025 betaal je voor een BMW 320d op diesel ruim 40 procent meer wegenbelasting dan voor een benzine aangedreven BMW 320i.”

Volgens Roks is het daarom voor de gemiddelde Nederlandse particulier niet meer interessant om een diesel aan te schaffen: “En dat terwijl de gemiddelde prijs van een diesel op autotrack.nl tussen de 3000 en 4000 lager is dan van een benzineauto.”

Deel dit artikel op​

Eén reactie

  1. Trieste constatering dat dit zo is ontstaan door dat men (overheid) geen kennis van zaken heeft en dat wij in de zogenaamde groene golf voorop willen lopen .
    De huidige euro zes en hoger motoren zijn net zo schoon als een moderne benzine auto .
    Voeg daar bij de geldklopperij van uit Den Haag op dit prachtige stukje techniek en de teloorgang gebaseerd op onkunde is compleet .
    U begrijpt dat ik een fervent aanhanger van moderne diesel motoren ben .
    Maar de onkunde regeert .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 april 2025
ProMedia neemt Aftersales Magazine over
10 april 2025
CarXpert: zestig franchiseovereenkomsten getekend
10 april 2025
TNO opent smart mobility center op Helmondse campus
10 april 2025
Boetes voor Nokian en oud-werknemers
10 april 2025
VZR: Hoge afkoopsommen bij verplichte elektrische auto’s onacceptabel
9 april 2025
Nexus Automotive International onthult bandenstrategie
Meest bekeken berichten
Recente reacties