Audi heeft een techniek in gebruik genomen waarbij tijdens hetzelfde spuitproces twee verschillende kleuren lak kunnen worden aangebracht.

Het procedé heet overspray-free painting en wordt vooralsnog gebruikt bij de productie van de gelimiteerde eerste edities van de nieuwe A4 sedan en A5 coupé. Klanten krijgen voor deze auto’s de mogelijkheid om het dak in brilliant black te laten spuiten.

Precisie

Tot op heden moesten auto’s die in twee kleuren werden afgeleverd tweemaal door het lakproces. Met overspray free-painting wordt tijd gewonnen en ook materiaal bespaard. Met een robot gestuurde precisiemachine kan zonder laknevel tot op de millimeter nauwkeurig lak op de carrosserie worden aangebracht.

De nieuwe technologie bespaart niet alleen op de hoeveelheid te gebruiken lak. Het betekent ook dat het afplakken voor het lakproces overbodig is geworden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Non-conformiteit: juridisch topic nummer 1 in de autobranche
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
23 april 2026
Telefoongebruik in verkeer blijft hardnekkig probleem
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
Meest bekeken berichten
Recente reacties