In 2020 werden in Nederland 32.515 autovernielingen geregistreerd bij de politie. Dit zijn er 1855 minder dan het jaar ervoor: een daling van 5,4 procent. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om opzettelijk ingeslagen ruiten, lek gestoken banden, of krassen in de lak.

Dit meldt verzekeringenvergelijker Independer, die zich daarbij baseert op cijfers van de politie.

In Zuid-Holland vinden per 1000 auto’s de meeste vernielingen plaats (4,8). In totaal ging het om 7760 vernielingen, wat er wel 100 minder waren dan het jaar daarvoor. Noord-Holland, vorig jaar nog lijstaanvoerder, staat nu tweede met 4,7 vernielingen per 1000 auto’s. Limburg is derde met 4 vernielingen per 1000 auto’s.

Het minste autovandalisme komt voor in de provincie Flevoland (2,0), gevolgd door Overijssel (2,7) en Drenthe (2,7). Over heel Nederland gekeken, ligt het gemiddelde op 3,7 vernielingen per 1000 auto’s.

Den Helder spant de kroon

Per gemeente worden er in het Noord-Hollandse Den Helder – met 9,2 vernielingen per 1000 auto’s – de meeste auto’s beschadigd. Hierna volgen Zandvoort (8,2), Rotterdam (7,9), Arnhem (7,6) en Heerenveen (7,6). In Rotterdam en Heerenveen was hierbij een stijging te zien ten opzichte van 2019, in Den Helder en Arnhem juist een daling.

Onderaan de lijst komen de waddeneilanden Vlieland en Schiermonnikoog, waar in 2020 geen autovernielingen plaatsvonden. Ook in Rozendaal, Renswoude en Baarle-Nassau komt relatief weinig autovandalisme voor.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
31 maart 2025
Toyota populair op Urk, BMW domineert in Blaricum en Bloemendaal
31 maart 2025
Apk significante aanjager werkaanbod
28 maart 2025
Systeem Kia waarschuwt voor naderende hulpdiensten
28 maart 2025
Vakgarage vernieuwt magazine Dichtbij
Meest bekeken berichten
Recente reacties