“Blij maar kritisch” – zo reageert Focwa op berichtgeving vanuit politiek Den Haag dat het kabinet de subsidieregeling praktijkleren wil voortzetten in 2019.

In een brief aan de Tweede Kamer bevestigt minister Van Engelshoven dat ze ervoor kiest om de subsidieregeling praktijkleren voort te zetten in 2019. Gezien de nog lopende besluitvorming over de begroting 2019 zal echter pas op de derde dinsdag van september (Prinsjesdag) blijken hoe de exacte invulling wordt. En dat is laat, vindt Focwa. Zeker bij de start van een nieuw schooljaar wordt het geduld van ondernemende schadeherstellers extra op de proef gesteld.”

Besluitvorming

Peter Brussel, voorzitter Focwa: “We zijn blij met het signaal, maar blijven toch kritisch. We roepen vooral op tot een snellere besluitvorming. Want bij de start van het schooljaar zal nog niet duidelijk zijn hoe de regeling zal worden ingevuld en/of aangepast. Dat schept onnodig onzekerheid bij bedrijven, scholen, ouders en leerlingen.” Los van de verdere planning is de branchevereniging positief gestemd door de principiële uitspraak van het kabinet om de regeling voort te zetten. Praktijkleren (BBL) biedt immers jongeren de kans om zich een vak eigen te maken. Deze vorm past perfect bij de manier waarop jongeren het vak aangeleerd krijgen, zegt Focwa: niet op de schoolbanken, maar met de voeten in de werkplaats en de spuitcabine.

Subsidieregeling

In haar brief aan de Tweede Kamer geeft de minister aan dat tachtig procent van de BBL-deelnemers werkzaam blijft bij de werkgever die hem zo’n plek aanbood. Volgens Focwa is dit het perfecte argument voor het in stand houden en zelfs versterken van de subsidieregeling. Begin deze maand leek een bezuiniging van zeven miljoen euro nog reëel.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03