Ruim twee jaar na de aankondiging heeft Bovag het startsein gegeven voor de Plusnorm voor schadeherstel. De nieuwe Plusnorm Autoschadeherstel, die een aanvulling is op de bestaande branchenorm voor schadeherstel, stelt extra eisen aan kennis, kunde en apparatuur voor het herstel van complexe en veiligheidskritische schades.

Nu de Plusnorm een feit is, kunnen schadeherstelbedrijven die veel werken aan moderne auto’s starten met het certificeringstraject.

Technisch filter

Bedrijven die zich willen kwalificeren voor de Plusnorm moeten aan een aantal eisen voldoen, waaronder het repareren volgens de reparatievoorschriften van de autofabrikant. Ook moeten de gecertificeerde bedrijven werken met een technisch filter, dat Bovag ontwikkelt samen met Solera. Met dit filter kan objectief worden vastgesteld of een bepaalde schade veiligheidskritisch en/of complex veiligheidskritisch is. Dit filter is echter nog niet operationeel.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
5 juni 2026
In Memoriam – Jo Rutten (1941 – 2026)
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
Meest bekeken berichten
Recente reacties