Ruim twee jaar na de aankondiging heeft Bovag het startsein gegeven voor de Plusnorm voor schadeherstel. De nieuwe Plusnorm Autoschadeherstel, die een aanvulling is op de bestaande branchenorm voor schadeherstel, stelt extra eisen aan kennis, kunde en apparatuur voor het herstel van complexe en veiligheidskritische schades.

Nu de Plusnorm een feit is, kunnen schadeherstelbedrijven die veel werken aan moderne auto’s starten met het certificeringstraject.

Technisch filter

Bedrijven die zich willen kwalificeren voor de Plusnorm moeten aan een aantal eisen voldoen, waaronder het repareren volgens de reparatievoorschriften van de autofabrikant. Ook moeten de gecertificeerde bedrijven werken met een technisch filter, dat Bovag ontwikkelt samen met Solera. Met dit filter kan objectief worden vastgesteld of een bepaalde schade veiligheidskritisch en/of complex veiligheidskritisch is. Dit filter is echter nog niet operationeel.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties