Een eigenaar van een elektrische auto betaalt gemiddeld bijna 24 procent meer verzekeringspremie voor zijn autoverzekering dan voor een gelijkwaardige benzineauto.

Dat concludeert Moneyview na het doorrekenen van de verzekeringspremies van zes populaire hatchbacks en vier suv’s, voor zowel de benzineversie als de vergelijkbare elektrische variant. Moneyview verklaart de verschillen in premies grotendeels door de hogere aanschafprijs en het hogere gewicht van elektrische auto’s.

Leeftijd

Moneyview deed ook onderzoek naar de verschillen tussen leeftijden van verzekerden. Daaruit bleek dat een bestuurder van 18 jaar gemiddeld 157 procent meer premie betaalt dan een bestuurder van 35 jaar in een verder exact dezelfde situatie. Een 80-jarige betaalt 43 procent meer premie dan een 18-jarige.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties